close

Zapraszamy do kontaktu

TELEFON: 505 099 288

Tabliczka - numer na dom TND01

Tabliczka - numer na dom TND01

Cena: 63 PLN
Ilość sztuk:

Personalizowana tabliczka z numerem na dom
- szerokość 310mm
- wysokość 225mm

 

Tabliczka wykonana z materiału typu dibond - płyta kompozytowo- warstwowa, która jest złożona z dwóch warstw aluminium a obie warstwy połączone są ze sobą rdzeniem polietylenowym.

 

Materiał charakteryzuje duża sztywność oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Ważnym atutem jest także jego lekka waga.

 

Sama personalizacja tabliczki (ulica i numer) wykonane są ze szkła akrylowego powodując tym samym efekt 3D napisów umieszczonych na tabliczce. W zależności od potrzeby zamiast szkla akrylowego w celu personalizacji można zastosować folię. Wybór folii czy też szkła akrylowego ma jedynie znaczenie w przypadku indywidualnych upodobań czy też w przypadku bliskiego podświetlania bezpośrednio nad tabliczką co w przypadku szkła akrylowego może powodować rzucanie cieni co w konsekwencji może powodować że tak podświetlana tabliczka z pewnej odległości może być mniej czytelna - dlatego czasami warto zastosować folię która cieni nie powoduje.

 

Dostępne kolory materiału:

- srebrny (czarne napisy)

- biały (czarne napisy)

- czarny mat (napisy białe)

- czarny połysk (napisy białe)

 

Personalizacja - do wyboru folia lub szkło akrylowe (plexi)

 

Sposób (układ) personalizacji w 5 opcjach  - patrz załącznik

 

Standardowo dostępny jest krój czcionki w 8 rodzajach - patrz załącznik - lecz możliwe jest wykonanie innego kroju czcionki do indywidualnego ustalenia. Na podstawie wyboru wszystkich standardowych opcji lub innych wytycznych przesłanych przez klienta przygotowana jest wizualizacja projektu i przesłana do akceptacji

 

Montaż

Montaż odbywa się we własnym zakresie ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy też umiejętności.

Montaż tabliczki do ściany odbywa się poprzez dystanse które oczywiście wraz z 4 kołkami dołączone są do zestawu.

 

Jeśli potrzebujesz tabliczki z solarnym bezpośrednim podświetleniem - sprawdź naszą ofertę.

 

UWAGI - czy potrzebujesz oznaczenia domu?

 

Przepisy dotyczące oznakowania domu są jasno określone w kilku dokumentach. Przygotowaliśmy skrót najważniejszych regulacji, który pozwala zorientować się, czy nasz dom i posesja są oznaczone zgodnie z prawem.

Gdzie znaleźć informacje prawne dotyczące oznakowania domu?

Znajdziemy je w kilku dokumentach:

- w kodeksie wykroczeń,
- w prawie geodezyjnym i kartograficznym,
- w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie numeracji porządkowej nieruchomości,
- w ustawie o infrastrukturze informacji przestrzennej.

Gdzie umieścić tabliczkę z numerem domu?

Właściciele lub osoby zarządzające zabudowanymi nieruchomościami mają obowiązek umieścić numer porządkowy w widocznym miejscu. Zamocujmy tabliczkę na ścianie frontowej budynku od strony ulicy lub dojazdu, najlepiej w pobliżu wejścia do domu. Uwaga! Oznaczenie powinno być oświetlone po zmroku. Ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej daje nam na to 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu takiego numeru. Na tabliczce powinna też znaleźć się nazwa ulicy czy placu lub nazwa miejscowości. Jeśli budynek jest położony w głębi nieruchomości, numer umieśćmy również na ogrodzeniu posesji, np. przy wjeździe lub furtce.

Jaka kara grozi za brak tabliczki?

Kary za brak oznaczeń na budynku ustala kodeks wykroczeń. Jeśli nie dopełnimy obowiązku zawieszenia numeru lub jeśli tabliczka będzie nieczytelna, możemy dostać grzywnę w wysokości do 250 zł. Ponadto brak oświetlenia tabliczki adresowej jest wykroczeniem ściganym z urzędu.


W niektórych miejscowościach ustalane są dodatkowe przepisy mówiące np. o tym, że tablice adresowe muszą być wieszane na ustalonej wysokości od poziomu chodnika. W przypadku budynku o długich fasadach należy zainstalować więcej niż jedną tabliczkę, np. co 50 metrów.Lokalne wytyczne

Wybór tabliczki z numerem domu

Pamiętajmy, aby tablice numeracyjne były dobrze widoczne od strony ulicy. Numer powinien się wyróżniać z tła i być czytelny. Zadbajmy też o to, aby pasował do architektury budynku. Dostępne są znaki stylizowane na tabliczki w dawnym stylu, z ozdobnymi krojami pisma, które mogą stać się dodatkową dekoracją fasady. Do nowoczesnych budynków możemy wybrać minimalistyczne cyfry. Ważne, aby były one odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak wilgotne powietrze, deszcz i promienie słońca.

Podsumowanie

- Każda nieruchomość powinna być opatrzona tabliczką informacyjną z numerem budynku.
- Umieśćmy ją na frontowej ścianie posesji, w miejscu widocznym od strony ulicy lub wjazdu na posesję.
- Na tabliczce powinien znaleźć się numer nieruchomości i nazwa ulicy (w miejscowościach bez nazw ulic, sama nazwa miejscowości).
- Tabliczka informacyjna powinna być oświetlona w nocy.
- Jeśli budynek jest w głębi działki i trudno ją dostrzec od strony wejścia na posesję, umieśćmy tablicę numeracyjną również na ogrodzeniu.

 


 

Termin realizacji około 7 dni roboczych

(lub do ustalenia w przypadku większej ilości)
 

   

 

 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

ul. Wyzwolenia 2,

41-103 Siemianowice Śląskie

mail

e-mail:

e-mail: biuro@mkgraphic.pl

telefon

telefon:

telefon:505 099 288